Romantik Yol & Ortaçağ Kasabaları

İYİ SEÇİM!
 • Romantik Yol & Ortaçağ Kasabaları: Avrupanın köyleri
 • Romantik Yol & Ortaçağ Kasabaları: Avrupanın köyleri
 • Romantik Yol & Ortaçağ Kasabaları: Avrupanın köyleri
 • Romantik Yol & Ortaçağ Kasabaları: Avrupanın köyleri
 • Romantik Yol & Ortaçağ Kasabaları: Avrupanın köyleri
 • Romantik Yol & Ortaçağ Kasabaları: Avrupanın köyleri
 • MÜNİH
 • Salzburg
 • Nürnberg
 • Rothenburg
 • Hallstatt
 • Füssen
Avrupanın köyleri

Önemli Uyarılar

Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.

Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

Ebeveynlerden herhangi birinin katılmadığı seyahatlerde 18 yaş altı çocuklar için muvafakatname alımı zorunludur.

Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, cıkış saatleri 12:00 dır.

Türkiye çıkışlı uçakların genelinde bagaj ağırlığı 20 Kg dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa, bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 10 kg ila 15 Kg’a kadar düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlıklarında müşteriden tahsil edilecek ekstra ücret kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup Turdayim.com sorumluluğunda değildir.

Turun satın alınması sırasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının doğru olarak bildirilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak biletlerin iptal ve değişiklik ceza bedelleri müşteriden tahsil edilmekte olup Turdayim.com un sorumluluğunda değildir.

Turdayım vize alımlarında konsolosluk ve müşterilerimiz arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Turdayım.com’un sorumluluğunda değildir.

Belirtilen tüm vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında belirtilmiştir. Başka ülke pasaportuna sahip müşterilerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklarından kontrol edebilirler.

Yurtdışı gezilerinde depar tarihi itibari ile en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.

Yeşil pasaport sahiplerinin Shengen ülkeleri dışında kalan destinasyonlar da , gideceği ülkeden vize almaları zorunludur.

Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir. 6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden müşterilerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

Pasaportlarında vizesi bulunan ya da yeni vize almış olan tüm müşterilerimizin seyahat başlangıcından önce mutlaka vize başlangıç tarihlerini kontrol etmeleri önerilir.

Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını GSM operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.

Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve içeriği diğer std tur paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda müşteri tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Uçuş saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Turdayım, Havayolları ile müşterilerımız arasında aracı konumdadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, saat yada gün değişikliği, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Turdayım sorumlu tutulamaz.

Bazı havayollarında catering hizmetleri ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Turdayım sorumlu değildir.

Kafile ile hareket eden turlarda ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
1.Gün İSTANBUL – GRAZ – MUNICH

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 05:00’de buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1461 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:20’de Graz’a uçuş. Yerel saat ile 08:40’de varış. Varışımızı takiben panoramik Graz şehir turu. Ülkenin en büyük ikinci şehri olma özelliğini taşıyan ve “küçük kale” anlamına gelen Graz şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında; Eski meydan, meydanda bulunan ortaçağ ve İtalyan Rönesansı binaları, Graz ana meydanı, saat kulesi, Scholssberg Tepesi, mimari dönüm noktası olan Graz sanat müzesi ve Mur nehri ile ortasındaki yüzen yapay ada Murinsel bulunmaktadır. Tur sonrası Munich’e doğru yola çıkıyoruz. Varışın ardından yapacağımız panoramik Münich şehir turunda; Steven Spielberg'in Munich filmine konu olan ve 1972’de müsabakaların düzenlendiği Olimpiyat Köyü, fütüristik BMW müze binası, şehrin ana meydanı Marien Platz, Kartpostal favorisi Marienplatz'taki belediye binası, Münih’in en eski kilisesi Aziz Peter, soğan kubbeleriyle taçlandırılmış Fraunkirche katedrali ve büyük meydan Karl Platz göreceğimiz yerler arasında. Gezi sonrası otelinize transfer ve konaklama otelinizde.Konaklama: 3* otellerde konaklama

2.

Gün
2.Gün MUNICH ( Füssen - Neusschwanstein Şatosu & Augsburg ) 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Füssen & Neusschwanstein Şatosu & Augsburg turuna (95 Eur) katılabilirler. İlk durağımız, romantik yolun incisi Füssen’e hareket. Varışımızı takiben şehir turu. Çoğu fresklerle süslenmiş parlak renkli binaların hoş bir karışımı olan yayalaştırılmış eski şehir meydanı, tipik Bavyera mimarisi binaları, parke taşı döşeli caddeleri ve iyi korunmuş şehir surları şehre eski dünyanın cazibesini verir. Çok sayıda tarihi bina ve sanatsal hazinesi olan Ortaçağdan kalma şehir 700 yaşındadır. Füssen gezimizin ardından Dünyanın yeni 7 harikasından biri olan Neusschwanstein Şatosu'na gidiyoruz. Sadece Walt Disney’in logosuna değil, çeşitli filmlere ve bilgisayar oyunlarına da ilham kaynağı olan bu şatonun son derece masalsı, aynı zamanda da hüzünlü bir hikayesi var. Son durağımız ise Neuss ve Trier'in ardından Almanya'nın en eski üçüncü şehri olan Augsburg. Varışın ardından kentin zengin ve büyüleyici geçmişinin sembolü olan belediye binası, dünyanın en eski sosyal konut projesi Fugger’in konutları, resmi duyuruların vatandaşlara okunduğu Perlach Kulesi, Almanya ve İtalya'yı birbirine bağlayan eski Roma yolunun başladığı Maximilian Caddesi ve müzesi, Alman Barok Galerisi, Schaezler Sarayı, süslü Herkül çeşmesi, Aziz Ulrich & Afra Kilisesi, Azize Anna Manastırı ve Dom Azize Mary Katedralini panoramik olarak geziyoruz. Gezi sonrası otelinize transfer ve konaklama otelinizde.Konaklama: 3* otellerde konaklama

3.

Gün
3.Gün MUNICH – NURNBERG ( Rothenburg ) 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltı sonrası Nürnberg’e doğru yola çıkıyoruz. II. Dünya Savaşı öncesi kalabalık Nazi mitinglerinin yapıldığı kent, Hitler’in en sevdiği şehir olarak da bilinmektedir. Ayrıca Hitler’in ve birçok savaş suçlusunun yargılandığı yerdir. Ünlü Nürnberg Mahkemeleri, Ortaçağ’ın en önemli imparatorluk eserlerinden biri olan ve şehri çevreleyen tarihi Kaiserburg İmparatorluk şatosu, Ressam Albert Dürer’in kaldığı ev, Pazar Yeri ve Bayanlar Kilisesi, St. Lorenz Katedrali ve Cellat Köprüsü göreceğimiz önemli yerler arasında.Arzu eden misafirlerimiz ekstra Romantik Yol’un Masal Kasabası Rothenburg turuna (55 Eur) katılabilirler. Zamanda yolculuk yapıp Orta Çağ'a ışınlanmış gibi hissedeceğiniz bu büyülü kentin masalsı mimarisi sizi kendisine hayran bıraktıracak güzellikte. Şehre ulaştığınızda sizi karşılayan surlar ve kale girişinden ortaçağı hissediyorsunuz. Birçok ünlü filme ev sahipliği yapan Rothenburg’da; Eski Belediye Binası, Markt Platz, St. Jacob Kilisesini görüyor ve parke taş sokaklarını süsleyen inci gibi dizilmiş ortaçağ evlerinin arasında yürüyoruz. Gezi sonrası otelinize transfer ve konaklama otelinizde.Konaklama: 3* otellerde konaklama

4.

Gün
4.Gün NURNBERG ( Bamberg – Würzburg ) 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Romantik Ortaçağ kasabaları Bamberg & Würzburg turuna (75 Eur) katılabilirler. İlk durağımız, Avrupa'nın en büyük ve sağlam eski şehir merkezlerinden birine sahip, savaşlardan zarar görmeyip aslını korumuş “Almanya’nın Roması” Bamberg. Göreceğimiz yerler arasında; Regnitz Nehri kıyısındaki Küçük Venedik, sıra sıra dizilmiş ve enfes bir görüntüye sahip yarı kütük evler, yüksek kemerli iki köprü arasındaki adanın üstüne kurulmuş Bamberg belediye binası, Mavi ev, dört kuleli Bamberg katedrali, katedralin bulunduğu meydan Domplatz ve Polonyalı heykeltraş Igor Mitoraj’ın bronz heykeli Centurione I bulunmaktadır. Ardından Almanya’nın gizli kalmış hazinelerinden olan Würzburg'a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben şehir turu. Avrupa'nın en büyük Barok sarayları arasında yer alan Kraliyet Sarayı, eski şehir meydanı ile eski balıkçı mahallesini birleştiren yaya köprüsü, Würzburg’un tarihi siluetinin göze çarpan eserlerinden biri olan Belediye Binası ve Müzesi, Marienberg Kalesi, Marienkapelle Kilisesi, Katedral ve Eski Eserler Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası otelinize transfer ve konaklama otelinizde.Konaklama: 3* otellerde konaklama

5.

Gün
5.Gün NURNBERG – REGENSBURG – SALZBURG 5 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltı sonrası İmparator ve kralların şehri Regensburg’a doğru yola çıkıyoruz. UNESCO tarafından dünya kültür mirası olarak kabul edilmiş şehir, 2000 yıllık tarihin izlerini taşır. 1500 civarında koruma altında binası bulunmaktadır. Göreceğimiz yerler arasında; Eski şehrin merkezindeki üçgen bir kare olan Haidplatz meydanı, Güney Alman Gotik sanatının zirvesi olarak görülen katedrali, Regensburg’un parlak sarı eski belediye binası, Ortaçağ mühendisliğinin harikası ve Ortaçağ köprülerinin modeli olduğu söylenen Taş Köprü, kuzey duvarı için açılan kapı Porta Praetoria, Ortaçağ asilzadesinin dikkat çekici evi Goliathhaus ve tarihi Yahudi mahallesi Neupfarrplatz bulunmaktadır. Tur sonrası Mozart’ın şehri Salzburg’a hareket ediyoruz. Dar sokakları, ferah meydanları, şaşalı Barok mimarisi ve muhteşem dağ manzarası ile Alplerin en güzel şehirlerinden biri olan Salzburg turu esnasında göreceğimiz yerler arasında; Mirabel Sarayı ve bahçeleri, Mozart’ın doğduğu ev, şehrin katedrali, kalesi ve üniversitesi bulunmaktadır. Gezi sonrası otelinize transfer ve konaklama otelinizde.Konaklama: 3* otellerde konaklama

6.

Gün
6.Gün SALZBURG – GRAZ – İSTANBUL ( Hallstatt ) 6 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Hallstatt gölü turuna (55 Eur) katılabilirler. Alp dağlarına özgü 16. yüzyıldan kalma evleriyle ilgi gören ve kartpostallık manzaralar sunan Hallstatt, 7000 yıla varan geçmişe sahip bir göl kasabası. Hallstatt’ın tam merkezinde yer alan Market Square, köyün hem coğrafi hem de gerçek kalbi niteliğinde. Başlarında pazar yeri olarak hizmet veren Marktplatz’ı çevreleyen renkli binaları görüp de hayran kalmamak mümkün değil. Tur sonrası katılıma göre direkt veya otel üzerinden havalimanına transfer. Türk Hava Yolları’nın TK 1460 seferi ile 20:20’de İstanbul’a hareket. Saat 00:30’da İstanbul Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.Konaklama: 3* otellerde konaklama
DAHİL OLANLAR:
· Türk Havayolları ile İstanbul – Graz – İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti

· Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli

· 3* otellerde 5 gece kahvaltı dâhil konaklama

· Tüm şehirlerdeki otel konaklama vergileri

· Havalimanı – otel – havalimanı transferleri

· Şehirler arası tüm otobüs yolculukları

· Panoramik Graz, Munich, Nürnberg, Regensburg, Salzburg şehir turları

· Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

· TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

· Ekstra tur paketinde %10 indirim

· Ekstra turlarda 0 – 6 yaş ücretsiz, 7 – 12 yaş % 50 indirim

· Yol üstü turu bulunmamaktadır

HARİÇ OLANLAR:
· Vize ücreti

· Yurt dışı çıkış harcı bedeli

· Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

· Ekstra turlar

· Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

· Öğle ve akşam yemekleri

· Şöför ve rehber bahşişleri

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#TRD041
LOKASYON:
Avrupa (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
6 sabah kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
İstanbul Yeni havalimanı THY Kontuarı önü
BİTİŞ:
İstanbul Yeni havalimanı THY Kontuarı önü
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

24 Kasım 2019, Pazar
ROMANTİK YOL 24 KASIM 614 €     449 €     449 €     439 €     150 €    
11 Aralık 2019, Çarşamba
ROMANTİK YOL & ORTAÇAĞ KASABALARI… 544 €     379 €     379 €     369 €     150 €    
Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı Ek Yatak | Çocuk (2 - 11 Yaş) | Bebek (0 - 2 Yaş)

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Iyzico:
TaksitAylıkToplam
2 200,98 401,97
3 135,93 407,80
6 70,41 422,43
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

379

6 Gün

en düşük kişi başı

BİZİ ARAYIN: 0850 840 00 87

İLETİŞİM

info@turdayim.com
0850 840 00 87
Nişancı Mah. Eyüp sultan bulv. No: 100/5
    Eyüp Sultan - İstanbul
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.