KAYIT    İLETİŞİM
  • Uçaklı Butik Hatay Adana Gurme Turu: Gidiş Dönüş Uçak ile 1 Gece Antakya Konaklamalı Olarak
Dillerin ve Dinlerin Buluştuğu, Hoşgörü'nün Başkenti'ne Gidiyoruz
  • Uçaklı Butik Hatay Adana Gurme Turu: Gidiş Dönüş Uçak ile 1 Gece Antakya Konaklamalı Olarak
Dillerin ve Dinlerin Buluştuğu, Hoşgörü'nün Başkenti'ne Gidiyoruz
  • Uçaklı Butik Hatay Adana Gurme Turu: Gidiş Dönüş Uçak ile 1 Gece Antakya Konaklamalı Olarak
Dillerin ve Dinlerin Buluştuğu, Hoşgörü'nün Başkenti'ne Gidiyoruz
  • Tarsus Şelalesi, Yedi Uyurlar
  • Adana Sabancı Camii, Saat Kulesi
  • Adana Ulu Camii, Taş Köprü
  • St. Pierre Kilisesi, Habib-i Neccar Camii
  • Adana Kebap, Bici Bici
  • Tepsi Kebap, Kireçte Kabak
Gidiş Dönüş Uçak ile 1 Gece Antakya Konaklamalı Olarak
Dillerin ve Dinlerin Buluştuğu, Hoşgörü'nün Başkenti'ne Gidiyoruz

Nusrat Mayın Gemisi - Yedi Uyurlar - Danyal Peygamber - Belen Geçidi - Habib-i Neccar

Harbiye - Sabancı Camii - Adana Taş Köprü - Ulu Camii - Büyük Saat

Gidiş: Her Cumartesi / Pegasus Havayolları PC2080 - 05:45

Dönüş: Har Pazar / Pegasus Havayolları PC2133 - 19:05

Gidiş - Dönüş Uçaklı

1 Gece Antakya Konaklama

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Nusrat Mayın Gemisi - Yedi Uyurlar - Danyal Peygamber

Turdayım Havalimanı Servis Saatlerimiz 

02:30 Beylikdüzü Migros Önü

02:45 İncirli Doğtaş Mobilya Önü

03:00 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)

03:15 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

03:45 Sabiha Gökçen Havalimanı

 Nusrat Mayın Gemisi - Yedi Uyurlar - Danyal Peygamber - Sabancı Camii - İskenderun

Uçaklı Butik Hatay Adana Gurme Turu'muzun 1. Gününde, Misafirlerimiz ile Sabah 03:45 Sabiha Gökçen Havalimanı, Pegasus Kontuarında buluşmamızın ardından Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet ile Pegasus Havayolları'na ait PC2080 sefer sayılı 05:45 - Adana uçuşu için Check-In işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşumuzun ardından, Adana Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ve rehberimiz ile buluşarak vereceğimiz ( Ekstra ) Kahvaltı Molamızın ardından, Toros Dağları'ndan İç Anadolu'ya geçit veren ticaret yolları üzerinde olması nedeni ile önemli Ticaret Merkezi Tarsus’a ulaşıyoruz. Eshab-ı Kehf Mağarası ve Kur'an'da ismi geçmeyen ancak İslami eserlerde bahsedilen Danyal Peygamberin Kabri ziyaretlerimizin bitiminde havuç, toz şeker, ceviz ve hindistan cevizinden yapılan, adını Arapça'da havuç anlamına gelen Cezer kelimesinden almış Cezerye alış verişi yaptıktan sonra Nusrat Mayın Gemisi’ni göreceğiz. Sonrasında, Mustafa Kemal Atatürk'ün diplomatik başarısı sonucu Fransa’nın 5 Ocak 1922’de çekilmek zorunda kaldığı Adana’ya ulaşıyoruz. 1881 yılında Vali Ziya Paşa tarafından yapımına başlanmış Büyük Saat Kulesi ve Ramazanoğlu Piri Mehmet Paşa tarafından ibadete açılmış Ulu Camii ziyaretlerimizin bitiminde yaylalarda yetiştirilmiş erkek koyunlardan elde edilmiş, yağ, sinir, damar ve zarlarından ayrılan, zırh ile kıyılan et, biber salçası, kırmızı pul biber, karabiber, kuyruk yağı ile karıştırılıp hazırlanan Adana Kebap’ın Önemli İsimlerinden olan Restoranımızda vereceğimiz Öğle Yemeği Molası sonrasında 1998 yılında ibadete açılan, Mimar - Mühendis Necip Dinç tarafından yapılmış, Kıble cephesinde bulunan dört adet pano ile dünyada en büyük cami panolarına sahip Sabancı Merkez Camii, ve 310 m uzunluğundaki Taş Köprü ziyaretlerimizin sonunda, Adana’da yaz dönemlerinde yenilen, rendelenmiş buz, pişmiş nişasta, pudra şekeri ve şerbetten yapılan Bici Bici Tatlısı yedikten sonra MÖ 333 yılında, Büyük İskender’in İssos yakınlarında kazandığı zaferden sonra Alexandreia adıyla kurduğu İskenderun’u izleyerek, Toros'ların kolu olan, 175 km uzunluğundaki Amanos Dağları’nı Belen Geçidi ile aşıp, “Hristiyan” teriminin ortaya çıktığı, Hatay ilimizin merkez ilçesi Antakya’ya varıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Tarsus - Şelale Restoran / Kişiye Özel Kahvaltı Tabağı

Öğle Yemeği: Adana - Kazancılar / Adana Kebap Menü

Akşam Yemeği: Otelimizde Kömür Ateşinde Tavuk Izgara Menü

Konaklama: Antakya - Özcihan Otel


2.

Gün
Hatay Mozaik Müzesi, St. Pierre Kilisesi, Habib-i Neccar Camii 2. gün programını görmek için tıklayınız

Hatay Mozaik Müzesi, St. Pierre Kilisesi, Habib-i Neccar Camii, Harbiye, Asi Nehri 

Uçaklı Butik Hatay Adana Gurme Turu'muzun 2. Gününde, Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, otelimizin de bulunduğu Harbiye’den Daphne ile Apollon’un ve Narkisos'un hikâyelerine konu olan Harbiye Şelaleleri’nde Verilen boş zamanda su sesi ve manzara eşliğinde sabah kahvemizi içtikten sonra ayrılıp, sergilenen 3250 m² mozaik ile dünyanın en büyük Mozaik Müzesi unvanına sahip, Daphne, Seleukeia Pieria, Epiphaneia’dan çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Hatay Arkeoloji Müzesi’nde İskelet Mozaiğini, Şuppiluliuma Heykeli’ni, Antakya Lahdi’ni görerek turumuza başlıyoruz. Devamında, Hristiyanlık inancının dünyaya yayılmasında merkez olması nedeniyle Dünya’nın İlk Kilisesi kabul edilen, Aziz Petrus’un ilk vaaz verdiği yer olduğuna inanılan, 1983 yılında Papa 6. Paul tarafından Haç Yeri ilan edilmiş, St. Pierre Kilisesi’ni ziyaretimizin bitiminde Öğle Yemeği için 1660 yıllarında Köprülü Mehmet Paşa tarafından Surre Alayının ağırlanması için inşa ettirilmiş Kurşunlu Han'a gideceğiz. Yöreye özgü Tepsi ve Kağıt Kebapları ve Antakya Mezeleri'ni yedikten sonra, kökeni Suriye ve Lübnan'a dayanan, kadayıf ve peynirden yapılan, sıcak olarak servis edilen Künefe ve kirece batırılarak üretilen, berrak, şeffaf, altın rengi görüntüsü ve enfes tadıyla bambaşka bir lezzet Kabak Tatlısı'nı denedikten sonra Dünyada aydınlatılan ilk cadde olarak bilinen Kurtuluş Caddesi'nde bulunan, avlusunda Yasin Suresi’nde geçen Hz. İsa’nın Elçileri Hz. Yahya, Hz. Yunus ve sonradan gönderilen Hz. Şem-un Safa'nın Mezarı olduğuna inanılan, Memlük Hükümdarı Baybars zamanında eski bir tapınağın yerine yapılmış, Habib-i Neccar Camii’ni ziyaret ederek, Tarihi Affan Kahvesi’ne gidip, mısır unu ve sütün karışımından yapılan muhallebiyi gerçek bir gül suyu üzerine koyularak ikram edilen Haytalı’nın tadına baktıktan sonra Antakya’nın Ara Sokakları’nda yapacağımız keyifli yürüyüş ile Lübnan'da Bekaa Vadisi'nden doğup, Hatay’dan Akdeniz'e dökülen, 556 km uzunluğundaki Asi Nehri'nin kenarına ulaşacağız. Vereceğimiz Akşam Yemeği ve Alış Veriş Molası sonrasında Hatay Havalimanına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Pegasus Havayolları'na ait PC2133sefer sayılı 19:05 - Sabiha Gökçen uçuşumuz için Check-In işlemlerimizi yaptırıyor ve İstanbul'a doğru uçuşumuza başlıyoruz. 1,5 saatlik yolculuğumuzun bitiminde Sabiha Gökçen Havalimanı'na vararak turumuzu tamamlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka Turdayim.com organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Set-Menü Olarak Alınacaktır

Öğle Yemeği: Antakya - Kurşunluhan Restoran / Kağıt Kebap Menü

Akşam Yemeği: Antakya - Antik Han Restoran / Serbest Menü

Konaklama: Yapılmayacaktır

DAHİL OLANLAR:
- Turdayim.com Güvencesi
- Otellerde 1 Gece Konaklama
- 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
- Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
- Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
- Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
- Lüks Araçlar İle Ulaşım ve Araç İçi Su İkramı
- Otellerde Alınacak 1 Kahvaltı ve 1 Akşam Yemeği
- İstanbul / Adana - Pegasus Hy ile Eko Sınıf Gidiş Bileti
- Hatay / İstanbul - Pegasus Hy ile Eko Sınıf Dönüş Bileti
- Sabiha Gökçen Havalimanı’na Gidiş Transferi

HARİÇ OLANLAR:
- Tüm Öğle Yemekleri
- Tüm Özel Harcamalar
- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
- İlk Gün Kahvaltı ve Son Gün Akşam Yemeği
- Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Dönüş Transferi

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Zorunlu Seyahat Sigortası


Acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları, acentenin iflası veya herhangi bir nedenle Paket Tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)

Kişi Sayısına Göre Kullanılacak Araçlar


Otobüsler: (32 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna


Midibusler: (20 - 31 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega

Minibusler: (19 Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) Vw Volt, Mercedes Sprinter


Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#TRDGURME02
LOKASYON:
Hatay
YEMEK:
1 Sabah Kahvaltısı, 1 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
BULUŞMA:
02:30 Beylikdüzü Migros Önü 02:45 İncirli Doğtaş Mobilya Önü 03:00 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü) 03:15 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 03:45 Sabiha Gökçen Havalimanı
BİTİŞ:
Sabiha Gökçen Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
Turlara Göre İptal Şartları: Konaklamalı turlarda rezervasyon giriş tarihinden 1 hafta öncesine kadar iptal hakkı bulunmaktadır. 7 İş günü altında %100 No show uygulanır, iade yapılamaz. Günübirlik Turlarda, tur başlangıç tarihinden 3 iş günü öncesine kadar iptal değişiklik yapılabilir. 3 iş gününün altında iptal taleplerinde %100 no show uygulanır, iade yapılamaz. Yurtdışı Turlarda tur başlangıç tarihinden 30 gün öncesine kadar iptal değişiklik yapılabilmektedir. 30 gün altında iptal değişiklik yapılamaz ve %100 no show uygulanır. iade yapılamaz. Mücbir Sebepler: Mücbir sebepler kapsamında kişinin kendisi veya birinci derece yakınınızın vefatı, öngörülemeyen bir rahatsızlık olması durumunda tam teşekküllü bir hastaneden alınacak seyahat engel durumunu belirtir rapor , vefat belgesi ile iptal talebinde bulunulabilir.

TARİH VE FİYATLAR

999TL

2 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Uçaklı Butik Hatay Adana Gurme... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

info@turdayim.com
0850 840 00 87
MECİDİYEKÖY MAH. ŞEHİT ERTUĞRUL KABATAŞ CAD. CANITEZ İŞ HANI APT. NO:3/5 ŞİŞLİ / İSTANBUL
    ŞİŞLİ - İSTANBUL
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.