KAYIT    İLETİŞİM
  • Yılbaşı Özel Uçaklı Doğunun İncisi Kars Van Turu: Beyazlarla Kaplanmış Kars’ın ve Eşsiz Doğasını, Manzarasını ve Tarih'ini Doyasıya Yaşamak, Aynı Zamanda Meşhur Kafkas Ezgileri Eşliğinde Yılbaşı Eğlencesine Katılmak İçin Tadı Damağınızda Kalacak, Unutamayacağınız Farklı Bir Geziye Sizleri Davet Ediyoruz.
  • Yılbaşı Özel Uçaklı Doğunun İncisi Kars Van Turu: Beyazlarla Kaplanmış Kars’ın ve Eşsiz Doğasını, Manzarasını ve Tarih'ini Doyasıya Yaşamak, Aynı Zamanda Meşhur Kafkas Ezgileri Eşliğinde Yılbaşı Eğlencesine Katılmak İçin Tadı Damağınızda Kalacak, Unutamayacağınız Farklı Bir Geziye Sizleri Davet Ediyoruz.
  • Yılbaşı Özel Uçaklı Doğunun İncisi Kars Van Turu: Beyazlarla Kaplanmış Kars’ın ve Eşsiz Doğasını, Manzarasını ve Tarih'ini Doyasıya Yaşamak, Aynı Zamanda Meşhur Kafkas Ezgileri Eşliğinde Yılbaşı Eğlencesine Katılmak İçin Tadı Damağınızda Kalacak, Unutamayacağınız Farklı Bir Geziye Sizleri Davet Ediyoruz.
  • Pegasus Havayolları ile Gidiş, Dönüş Uçak Bileti
  • Havaalanı Gidiş Transferleri
  • Karlar Altında Serhat Şehri Kars
  • Sarıkamış Şehitlik ve Kayak Merkezi
  • Muhteşem Yılbaşı Eğlencesi Eşliğinde Kafkas Gecesi
  • Çıldır Gölünü Atlı Kızaklarla Gezme imkanı
Beyazlarla Kaplanmış Kars’ın ve Eşsiz Doğasını, Manzarasını ve Tarih'ini Doyasıya Yaşamak, Aynı Zamanda Meşhur Kafkas Ezgileri Eşliğinde Yılbaşı Eğlencesine Katılmak İçin Tadı Damağınızda Kalacak, Unutamayacağınız Farklı Bir Geziye Sizleri Davet Ediyoruz.

Kanlı Tabya (Kafkas Cephesi Müzesi), Fethiye Cami (Alexander Nevsky Kilisesi), Defterdarlık Binası, Valilik Konağı, Ptt Binası, 12 Havariler Kilisesi, Kars Kalesi, Kafkas Gecesi, Ebu- l Hasan Harakani Türbesi, Tarihi Evliya Camii, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Atlı Kızaklarla Çıldır Gölü, Kars Şehir Merkezi Alışveriş Molası, Yılbaşı Gala Eğlencesi, Sarıkamış Şehitlik Anıtı, Katerina Av Köşkü, Sarıkamış Opsidyen Taşı Alışverişi

                                                                                                                Alışıla gelmişliğin dışında farklı bir bölgede, Kars'ta Kafkas Gecesi Eğlencesi ile Yılbaşı Gala'sı Farkıyla.

                                                                                                                                            Gidiş: 31.12.2020 Pegasus Hy / Sabiha Gökçen - Kars 07:40

                                                                                                                                            Dönüş: 03.01.2020 Pegasus Hy / Van - Sabiha Gökçen 19:45

                                                                                                                                                            2 Gece 3 Gün (2 Gece Otel Konaklamalı)

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İstanbul, Sarıkamış Şehitliği, 12 Havariler Kilisesi, Kars Kalesi

Turdayim Havalimanı Servis Saatlerimiz; 

02:30 Beylikdüzü Migros Önü  

02:45 İncirli Doğtaş Mobilya Önü

03:00 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)

03:15 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

Sarıkamış Şehitliği, 12 Havariler Kilisesi, Kars Kalesi, Taş Köprü, Kars Kaşarı

31.12.2020: Misafirlerimiz ile Sabah 05:30 Sabiha Gökçen Havalimanı, Pegasus Kontuarında buluşmamızın ardından Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet ile 07:40’da havalanacak PC-2590 sefer sayılı uçuş için Check-In işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşumuzun ardından, Kars Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ve rehberimiz ile buluşarak vereceğimiz (Ekstra) Kahvaltı Molamızın ardından, Sarıkamış'a ulaşarak Kültür Bakanlığı'nın 1996 yılında, 1914 yılının 15-22 Aralık tarihleri arasında Kars’ı Ruslardan geri almak için harekata katılan ve donarak ölen 60 bin askerin adına yaptırdığı Allahu Ekber Dağı Şehitliği'ni ziyaret edip, Lavın hızlıca soğuması ve kristalleşmeye yetecek kadar zaman geçmeden donmasıyla oluşan, Sağlık terapilerinin temel taşlarından, duygu ve düşünceler arasında uyum oluşturan, Akıl ve mantık gücünü artıran Obsidyen’i gördükten sonra 1877-1878 yılları arasında yaşanan ve 93 Harbi olarak bilinen savaşın ardından 40 yıl kadar Rusya'nın kontrolünde kalan Kars'a vararak vereceğimiz Öğle Yemeği Molası sonrasında Şehir Turu'muza başlıyoruz. 963-1033 yılları arasında yaşayan, Yahni Dağının eteğinde Bizans ordusu ile yapılan bir savaşta yaralanarak Kars'ta şehit olmuş Hasan Harakani Türbesi, Bagratlı Kralı Abbas tarafından MS 932-937 yılları arasında yaptırılmış, 1993 yılından bu yana Cami olarak kullanılan Kümbet Camii ve 1579 yılında Osmanlı Padişahı III. Murat’ın emri ile Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılan Taş Köprü'yü görüp, 1152 yılında Sultan Melik İzzetin’in emri ile Veziri Firuz Akay tarafından yaptırılmış Kars Kalesi'ni Panoramik izledikten sonra Kars Kaşarı alış verişi sonrasında Otelimize Ulaşıyoruz. Konaklama Otelimizde. Dileyen Konuklarımız ile Bölge Kültürünü Tanıyabileceğimiz ve Yöresel Yiyecekleri Tadacağımız Kars'ın Olmazsa Olmazı Kafkas Gecesi'nde, Yılbaşı Eğlencesi’ne katılıyoruz. Kafkas Gecesi eşliğinde Sağlık Mutluluk dolu yeni bir yıla gireceğiz. Bu Akşam Yapacağımız Konaklama'da Akşam Yemeği Tur Ücretine Dahil Değildir. Kafkas Gecesi'ne Katılmak İstemeyen Misafirlerimiz Akşam Yemeği'ni Kendi İmkanları ile Yiyebileceklerdir. 

Yılbaşı Kafkas Gecesi: Canlı Müzik, Kafkas Gösterisi, Yöresel Halk Oyunları, Ateşbaşı Yöresel Müzik, Ateşbaşı Sucuk Ekmek; Amerikan Salata, Girit Ezmesi, Şakşuka, Ezine Peyniri; Paçanga Böreği, Patates Kroket, Mitite Köfte; Fırında Kuzu İncik, Şehriye Kavurması. Salata ve 1 Kadeh Gürcü Şarabı (Ekstra 250.TL)          

Sabah Kahvaltısı: Kars - Kars Kalesi / Kahvaltı Tabağı 

Öğlen Yemeği: Kars - Sini Restoran / Yöresel Yemekler Menü

Akşam Yemeği: Kars - Kale Cafe Restoran / Fırında Kuzu İncik Menü

Konaklama: Kars - Sapran Otel


2.

Gün
Ani Harabeleri, Menuçerh Camii, Katedral, Kanlı Tabya 2. gün programını görmek için tıklayınız

Ani Harabeleri, Menuçerh Camii, Katedral, Kanlı Tabya, Çıldır Gölü 

01.01.2021 Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, 1918'de Bolşevik İhtilali'nin ardından yapılan Brest-Litovsk Antlaşması ile Osmanlılar'a bırakılan Kars'tan ayrılarak Ermeni Hanedanlığı'nın başkenti olmuş, Sultan Alparslan tarafından 1064 yılında 25 günlük bir kuşatmadan sonra fethedilen Ani'ye ulaşıp, 1215 yılında Anili bir tüccar olan Tigran Honents tarafından inşa ettirilmiş Resimli Kilise, temelleri Bagratlı Kralı II. Sembat tarafından M.S. 990 yılında atılmış ancak Kral öldükten sonra eşi kraliçe Katranide tarafından 1001 yılında bitirilmiş, Türklerin Anadoludaki ilk Camii olarak bilinen Büyük Katedral, 1072 yılında Ebû'l Menuçehr Bey tarafından yaptırılan ve Anadoludaki ilk Türk Camisi olma özelliğini taşıyan Menuçehr Camii, Aslanlı Kapı gezilerimizi bitirdikten sonra Kars'a ulaşıp, 1803'te Padişah III. Selim Döneminde "Yeni Tabya" ismiyle yapılmış, 1828'deki Rus saldırısının püskürtülmesi, 1855'teki Kars Zaferi'nin kazanılması ve 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı sırasında savunma amaçlı kullanılmış Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi'ni gezdikten sonra Arpaçay istikameti ile Türkiye-Ermenistan sınırını teşkil eden, Aras nehrinin önemli kolu olan, toplam 186 km uzunluğunda Arpa Çay boyunca yol alarak, doğduğu Çıldır Gölü’ne ulaşıyoruz. Burada verilecek Öğle Yemeği Molası sonrası deniz seviyesinden 1959 metre yüksekliğe sahip, en derin noktası 42 m. olan, Carcı Çayı'nın önünün lâv akıntısı ile kapanması sonucunda meydana gelmiş doğal set gölü olan, 123 km² alanı ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük tatlı su ve en büyük ikinci gölü olan, muhteşem doğası ile, kış aylarında üzeri genelde donuk vaziyetteki Çıldır Gölü’nde dileyen konuklarımız, göl üzerinde atlı kızakla gezinti yapabilir, buz içerisinde balık avlayabilir ya da bolca fotoğraf çekilebilirler. Çıldır Gölü ziyaretlerimizi de bitirdikten sonra Kars'taki Otelimize Ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde. 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Set-Menü Olarak Alınacaktır 

Öğlen Yemeği: Çıldır Gölü - Kuzey Yıldızı / Sarı Sazan Menü

Akşam Yemeği: Otelde Set-Menü Olarak Alınacaktır

Konaklama: Kars - Sapran Otel

3.

Gün
Digor, Doğubeyazıt, İshakpaşa Sarayı, Tendürek Dağı 3. gün programını görmek için tıklayınız

Digor - Doğubeyazıt - İshakpaşa Sarayı - Tendürek Dağı - Muradiye Şelalesi - Van Gölü 

02.01.2021: Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, 2961m rakımlı volkanik Yağlıca Dağı eteklerinde kurulu Digor, 35 dönümlük bir araziyi kaplayan Tuz madeninden dolayı Kulp olan adı değişen Tuzluca, adını Oğuz Han'ın altı oğlundan biri olan Deniz Han'ın en büyük oğlu, İğdir Bey'den alan, Kayı Boyu'nun 1239'da Moğol istilası başladığında, batıya göçlerine kadar yurt tuttukları Iğdır istikameti ile en son 1840 yılında faaliyete geçmiş, 5137m rakımı ile Türkiye’nin en yükseği, İbranice’de eski çağlarda Ermeni Yaylaları'nda yaşamış Urartular için kullanılmış kelimesinin Yunanca varyasyonu Ararat olarak bilinen Ağrı Dağı'nın yanından geçerek Trabzon yolu çizelgesinde bir Gümrük Merkezi olarak sürekli gelişmiş Doğubayazıt'a ulaştığımızda yapımına 1685 yılında Çıldır Atabeklerinden Çolak Abdi Paşa tarafından başlanılmış, 99 yıl sonra aynı soydan gelen Küçük İshak Paşa zamanında 1784’te tamamlanmış, 366 odalı, Dünya'da duvardan merkezi ısıtmalı sistemin kullanıldığı ilk yapı olan İshakpaşa Sarayı'nda, bir musluğundan süt, bir musluğundan su aktığı söylenen Süt Çeşme'yi, Mahkeme Salonu'nu, Zindanları, Harem ve Selamlık kısmını göreceğiz. Doğubeyazıt'ta verilecek Öğle Yemeği ve Alış Veriş Molası sonrası 3533 m rakımlı ve en son 1855 yılında faaliyete geçmiş Tendürek Dağını, 2644m rakımdaki geçidi ile aşıp, Osmanlı padişahı I. Selim ile Safevi hükümdarı Şah İsmail arasında 23 Ağustos 1514'te Osmanlı Ordusu'nun kesin zaferiyle sonuçlanmış Çaldıran Muharebesi'nin yapıldığı, İran sınırları içindeki Maku şehri yakınında yer alan Çaldıran ile isim benzerliği olan Çaldıran istikameti ile adını Bağdat seferine çıkan Sultan IV. Murat'tan alan, Bend-i Mahi çayı üzerinde, yaklaşık 50m yükseklikten düşen Muradiye Şelalesi'nde Fotograf Molası vereceğiz. Ardından Adır, Akdamar, Çarpanak ve Kuş adaları bulunan, içerdiği Magnezyum, Sodyum Klorür gibi maddelerinin cilt hastalıklarına iyi geldiği, Dünyanın En büyük sodalı gölü Van Gölü'nün takiben Van’daki Otelimize Ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Set-Menü Olarak Alınacaktır 

Öğle Yemeği: Doğubayazıt - Ararat Restoran / Abdigör Menü

Akşam Yemeği: Otelde Set-Menü Olarak Alınacaktır

Konaklama: Van - Tamara Otel

4.

Gün
Savat Atölyesi ve Kedi Evi, Tuşpa Kalesi, Van Denizi, Van 4. gün programını görmek için tıklayınız

Savat Atölyesi ve Kedi Evi, Tuşpa Kalesi, Van Denizi, Akdamar Adası, Van 

03.01.2021: Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, Arapça “Kara” anlamına gelen “Esvad” sözcüğünden gelen, gümüş üzerine sürülen bakır, kurşun ve kükürtten elde edilen bir alaşım olan, siyah renkli savat çamuru ile yapılan Savat Sanatı ile ilgili bilgi aldıktan, nadide bir kedi ırkı olan Van Kedileri'ni de gördükten sonra Urartu Kralı I. Sarduri tarafından M.Ö. 840-825 tarihleri arasında, Urartu baş kenti Tuşpa'yı kuş bakışı gören, 1800 m uzunluğunda, 120 m genişliğinde ve 80 m yüksekliğinde yapılan Van Kalesi'nde Urartular'dan kalma Sardur Burcu'nu, Analı - Kız Açık Hava Tapınağı'nda Kan Oluklarını görüp, I. Argişti'nin, kurucular Menua ve II. Sarduri'nin kaya mezarları'nı yukarıdan izleyeceğiz. Sonrasında, 3250m rakımlı Erek Dağı eteklerine kurulu Van'dan ayrılarak 3550m rakımlı sönmüş yanardağ Artos eteklerine kurulu Gevaş'ta verilecek Öğle Yemeği Molası sonrası teknemize binip (Ekstra:25.TL) rehberimiz eşliğinde suyu tuzlu ve sodalı, 1646 m rakımlı, 120 km genişliğinde ve 80 km genişliğinde Van Gölü üzerinde yapacağımız yaklaşık 30 dakikalık yolculuk sonrasında Tamara'nın Adası, yüzölçümü yaklaşık 163.753 m² , kıyı uzunluğu 3 km olan Akdamar Adası'na ulaşıyoruz. Üzerine Kutsal Haç adına Vaspurakan Kralı I. Gagik'in 915-921 yılları arasında Keşiş Manuel'e yaptırdığı Gagik Kilisesi ziyaretimiz sonrasında tekne ile Gevaş'a sonrasında, en derin noktası 451m olan ve 3.755 km² alanı ile ülkemizin en büyük gölü Van Gölü kenarına, M.Ö. 1800 yılında Asur Kraliçesi Semiramis tarafından kurulduğu söylenen Van'a ulaşıp, verilecek Akşam Yemeği ve Alış Veriş Molası sonrası Van Havalimanı'na varacağız. Pegasus Havayolları'na ait PC2503 sefer sayılı 19:45 uçuşumuz için Check-In işlemlerimizi yaptırıyor ve İstanbul'a doğru uçuşumuza başlıyoruz.2,5 saatlik hava yolculuğumuzun ardından Sabiha Gökçen Havalimanı'na vararak turumuzu tamamlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka Turdayim.com organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Set-Menü Olarak Alınacaktır 

Öğle Yemeği: Gevaş - Deniz Restoran / İnci Kefali Menü

Akşam Yemeği: Van - Serbest Zaman / Serbest menü

Konaklama: Dikkat Bu Gece Konaklama Yoktur.

DAHİL OLANLAR:
- Turdayim.com Güvencesi
- Otellerde 3 Gece Konaklama
- 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
- Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
- Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
- Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
- Lüks Araçlar İle Ulaşım ve Araç İçi Su İkramı
- Otellerde Alınacak 3 Kahvaltı ve 2 Akşam Yemeği
- İstanbul / Kars - Pegasus Hy ile Eko Sınıf Gidiş Bileti
- Van / İstanbul - Pegasus Hy ile Eko Sınıf Dönüş Bileti
- Sabiha Gökçen Havalimanı’na Gidiş Transferi

HARİÇ OLANLAR:
- Tüm Öğle Yemekleri
- Tüm Özel Harcamalar
- Kars’ta 1 Akşam Yemeği
- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
- İlk Gün Kahvaltı ve Son Gün Akşam Yemeği
- Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Dönüş Transferi
• Yılbaşı Kafkas Gecesi (250.TL)
• Akdamar Adası Tekne Turu (25.TL)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için iptal ve iadesi yapılamamaktadır.


Zorunlu Seyahat Sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle Paket Tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)


Kişi Sayısına Göre Kullanılacak Araçlar


Otobüsler: (32 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna


Midibusler: (20- 31 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega

Minibusler: (19 Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) Vw Volt, Mercedes Sprinter


Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#TRDDOGU01
LOKASYON:
Kars (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
3 Sabah Kahvaltısı, 2 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
BULUŞMA:
02:30 Beylikdüzü Migros Önü 02:45 İncirli Doğtaş Mobilya Önü 03:00 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü) 03:15 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
BİTİŞ:
Sabiha Gökçen Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
Turlara Göre İptal Şartları: Konaklamalı turlarda rezervasyon giriş tarihinden 1 hafta öncesine kadar iptal hakkı bulunmaktadır. 7 İş günü altında %100 No show uygulanır, iade yapılamaz. Günübirlik Turlarda, tur başlangıç tarihinden 3 iş günü öncesine kadar iptal değişiklik yapılabilir. 3 iş gününün altında iptal taleplerinde %100 no show uygulanır, iade yapılamaz. Yurtdışı Turlarda tur başlangıç tarihinden 30 gün öncesine kadar iptal değişiklik yapılabilmektedir. 30 gün altında iptal değişiklik yapılamaz ve %100 no show uygulanır. iade yapılamaz. Mücbir Sebepler: Mücbir sebepler kapsamında kişinin kendisi veya birinci derece yakınınızın vefatı, öngörülemeyen bir rahatsızlık olması durumunda tam teşekküllü bir hastaneden alınacak seyahat engel durumunu belirtir rapor , vefat belgesi ile iptal talebinde bulunulabilir.

TARİH VE FİYATLAR

1.290TL

4 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.

En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Yılbaşı Özel Uçaklı Doğunun İncisi... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

info@turdayim.com
0850 840 00 87 - 0212 288 63 65
MECİDİYEKÖY MAH. ŞEHİT ERTUĞRUL KABATAŞ CAD. CANITEZ İŞ HANI APT. NO:3/5 ŞİŞLİ / İSTANBUL
    ŞİŞLİ - İSTANBUL
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.